36e Algemene ledenvergadering VOOV
Waarbij deze laatste aan gaf ook achter de schermen nog betekenisvol te willen blijven voor de VOOV. Voorafgaande werd hij al gewaardeerd voor het vele werk dat hij voor de VOOV verzet had, wat tot uiting kwam in de benoeming tot Erelid van de VOOV waarvoor hij ter plaatse direct de bijbehorende (echt gouden) speld opgeprikt kreeg.
Deze verdienste viel ook de smi Henrie van Mierlo te beurt vanwege zijn niet aflatende inzet als hoofdredacteur van de Connector in de afgelopen 6 jaar. Zelden hebben we Henrie zo sprakeloos gezien!
Ook voor de voorzitter was dit de laatste vergadering. Als blijk van dank kreeg hij uit handen van het bestuur een mooi houten kistje met daarin een pennenset en ook een houten voorzittershamer. Een vrijwel exacte kopie van het exemplaar dat hij de afgelopen 4 jaar tijdens zijn voorzitterschap met verve gehanteerd heeft.
Zoals gewoonlijk werd ook dit keer weer de gelegenheid aangegrepen om de leden die 25 jaar lid zijn te eren met een VOOV speld. 24 Personen kwamen hiervoor in aanmerking waarvan er slechts enkelen aanwezig waren, maar die kregen de speld dan ook ter plekke opgeprikt. (het betrof Harry Hendriks, Harry Hesseling, Eelco van Orsel, Ton Toonen en Jack Leentfaar)
Tijd voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter. In tegenstelling tot 4 jaar daarvoor was het bestuur van de VOOV nu in de gelukkige omstandigheid om een kandidaat voor deze functie voor te kunnen stellen. In deze was dat de aooi Aart van Donkersgoed; bij gebrek aan tegenkandidaten werd hij dan ook met algemene instemming gekozen tot de nieuwe voorzitter van de VOOV. Een nieuwe ontwikkeling is dat er ook een vice-voorzitter benoemd kon worden. Aooi (b.d.) Nico Roode had aangeven deze functie op zich te willen nemen.
Tot slot nog enkele interne bestuurswisselingen waarbij de sgt Marc Schoffeleers als plv redacteur het bestuur gaat versterken.
Na de pauze stonden er een drietal sprekers gepland waarbij de RA de spits af beet. In een wat uitgelopen lezing ging deze in op de stand van zaken m.b.t. de verhuizing van het Regiment waarbij hij tevens zijn kans greep om ook nog eens terug te kijken naar de historie van het MTKV en Museum Verbindingsdienst. Daarna gaf hij wat uitleg over een Regiments traditietoer door Rotterdam. Deze stad zou je de bakermat van tal van onze huidige tradities kunnen noemen.
Aansluitend was het woord aan de majoor Paul Cremers, werkzaam op het Kenniscentrum C2-ondersteuning Landoptreden, waar hij zich bezig houdt met doctrine. In een uitgelopen, maar toch veel te korte lezing probeerde hij aandacht te krijgen voor wat nu ons bestaansrecht is als Verbindelaar en welke valkuilen hier nu en in de toekomst op de loer liggen. Ook hier bleek weer dat er op dit terrein zeker nog geen eenheid van opvatting is en dat er dus nog veel winst te behalen is.
Inmiddels was het al 17.55 uur, stonden de 100 verschillende gerechten klaar in een buffet maar was er nog één spreker te gaan. Aooi John Versaevel zou, met steun van veel beeldmateriaal, ons wat laten zien van zijn jaar USASMA. Hoe spijtig ook, dit kon helaas niet door gaan. Wel nam hij nog de gelegenheid waar om een mooi aandenken van deze periode te schenken aan ons Regiment. Met de belofte dat de RC persoonlijk zorg zou dragen voor een passende gelegenheid waar hij ons alsnog van zijn belevenissen op de hoogte kan brengen werd het officiële deel beëindigd.
Hierna kon een ieder zich uitleven bij het 2 uren durend buffet waarbij het kansloos was om ook maar de helft van alle aanwezige gerechten uit te proberen. Dat er tussen het eten en na het eten voldoende gelegenheid was om te netwerken en oude herinneringen op te halen is natuurlijk vanzelfsprekend.
Jullie RA
Meer foto's vindt u hier.
